Szczoteczki elektryczne

Higiena jamy ustnej odgrywa znaczącą rolę w zapobieganiu próchnicy. Jednakże nawet u osób, które regularnie szczotkują zęby, dochodzi do rozwoju tej choroby. Zazwyczaj powoduje to zła technika szczotkowania.

Bactroban ulotka

Tradycyjne, manualne szczoteczki nie zawsze dotrą do miejsc trudno dostępnych. Niekiedy ich ominięcie, może powodować powstanie próchnicy. Wielu stomatologów zaleca zatem stosowanie szczoteczek elektrycznych. Przede wszystkim wykonuje ona znacznie więcej ruchów niż manualna szczoteczka, dzięki czemu czas szczotkowania jest zazwyczaj krótszy.

Niewątpliwą zaletą jest także efektywne usuwanie kamienia nazębnego. Dotyczy to również przestrzeni międzyzębowych. Podczas mycia zębów nie należy, zapominać o dziąsłach. Nowoczesne szczoteczki elektryczne masują dziąsła, co pozytywnie wpływa na przyzębia.

Manualne szczoteczki trzeba wymieniać i według dentystów powinno się to odbywać co 3 miesiące. Niekiedy okres ten jest krótszy i zależy od stanu szczoteczki. W przypadku szczoteczek elektrycznych jest podobnie. Mają one wymienne końcówki, które należy zastępować nowymi.

wątrobowa żółtaczka miąższowa powoduje toksyczne uszkodzenie wątroby przewlekła żółtaczka typu b została opisana na forum

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *