Skład pasty do zębów

Podstawą codziennego szczotkowania zębów jest dobra pasta. Wybór past do zębów jest duży, dlatego niemal każdy znajdzie dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Wyróżnia się wiele jej rodzajów, jednak skład większości past jest bardzo zbliżony.

W największej ilości pasta składa się z wody. Ponadto występują w niej różnego rodzaju środki chemiczne, najczęściej barwiące, zapachowe, a nawet konserwujące. Pasta do zębów jest skuteczna dzięki odpowiedniej zawartości środków aktywnych, które wykazują właściwości m.in. przeciwpróchnicze.

Jednym z najważniejszych składników jest fluor. Wchodzi on w reakcję ze szkliwem, a powstały związek wykazuje się niezwykłą odpornością na działanie kwasów oraz bakterii, które przyczyniają się do powstania próchnicy.

Obecnie fluor ma sporo przeciwników, głównie ze względu na jego szkodliwe działanie. Coraz więcej producentów wytwarza zatem pasty bez zawartości fluoru. Stężenie fluoru różni się w niemal każdej paście. Zazwyczaj najmniejsza zawartość to ok. 500 ppm.

Właściwą konsystencję zapewnia odpowiednia zawartość środków czyszczących. Są to zazwyczaj krzemionki bądź sole wapnia. Związki te posiadają także wady. Do największych zalicza się ryzyko starcia szkliwa.

zobacz jakie są objawy żółtaczki pokarmowej lekiem o dużej sprzedaży szczyci się Volumatic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *