Protezy zębowe

Utrata zębów stałych jest problemem nie tylko natury estetycznej. Brak chociażby jednego zęba, często powoduje przemieszczanie się sąsiednich zębów. Rekonstrukcją zębów czy odbudową uzębienia zajmuje się protetyk. Do wyboru jest wiele rodzajów protez. Jednymi z najpopularniejszych są tytanowe.

Przede wszystkim tytan jest znacznie wygodniejszym materiałem niż te, które stosowane są w protetyce. Protezy tytanowe praktycznie eliminują ból związany z przeżuwaniem bardzo ciepłych lub zimnych dań.

W protetyce stosuje się także protezy wykonane ze złota, ale w porównaniu z tytanem są one znacznie cięższe, co niekiedy powodowało dyskomfort. Ponadto tytan może być stosowany u alergików, ponieważ nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Protezy z tytanu charakteryzuje wysoka trwałość. Materiał ten odznacza się jedną z najwyższych twardości, spośród tych stosowanych w protetyce.

Wśród protez wyróżnia się dwa rodzaje: stałe oraz ruchome. Pierwsze w trwały sposób mocowane są do stałych zębów bądź implantów. W tej grupie znajdują się m.in. korony, mosty czy licówki. Protezy ruchome można wyjmować w zależności od potrzeb. Wyróżnia się protezy klamrowe, nakładkowe czy szkieletowe.

przedwątrobowa żółtaczka u kota objawia się zażółceniem śluzówki BENLYSTA ulotka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *