Nadwrażliwość zębów

Nadwrażliwość zębów jest konsekwencją uszkodzenia dziąseł oraz szkliwa zębów, czyli naturalnych czynników ochronnych. Odsłonięcie zębiny może być wynikiem zapalenia dziąseł, szczotkowania zębów przy użyciu szczoteczki o twardym włosiu czy bruksizmu.

Osoby z nadwrażliwością zębów odczuwają ból, powstały po spożyciu gorących lub zimnych potraw. Ból pojawia się także po zjedzeniu słodyczy oraz kwaśnych produktów spożywczych. Najlepszą profilaktyką w zapobieganiu nadwrażliwości zębów jest odpowiednie dbanie o dziąsła. Obecnie dostępnych jest wiele preparatów stomatologicznych, które wspomagają leczenie nadwrażliwości. Dzielą się one na kilka rodzajów, w zależności od składu i sposobu działania. Wyróżnia się preparaty, w których skład, m.in. wchodzi cytrynian bądź azotan potasu. Ich zastosowanie ma na celu ograniczenie przewodzenia w nerwach obwodowych.

Dostępne są także preparaty fluorowe. Zawierają one najczęściej zwiększoną ilość fluoru. Ich stosowanie powoduje powstanie związku, który wykazuje dużą odporność na działanie niszczących szkliwo kwasów.

Alfadiol cena

Niektóre środki można zastosować jedynie w gabinetach stomatologicznych. Są to m.in. środki, które powodują zamknięcie kanalików zębinowych. Najczęściej na otwarte kanaliki stosuje się uszczelniacze lub żywice. Dzięki tym metodom można skutecznie zapobiegać objawom związanym z nadwrażliwością zębów.

Zrób badania i dowiedz się czy zagraża Ci żółtaczka typu b lub Twoim dzieciom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *