Leczenie wad zgryzu

Wady zgryzu są problemem nie tylko estetycznym, ale przede wszystkim zdrowotnym. Większość tego rodzaju wad występuje na skutek niewłaściwej higieny jamy ustnej. Najczęstszym powodem powstawania wad zgryzu jest próchnica. W przypadku dzieci nieprawidłowe rozmieszczenie uzębienia determinują także inne czynniki. Niekiedy powodowane jest ssanie kciuka.

Wady zgryzu przyczyniają się ponadto do powstawania i osadzania się kamienia nazębnego. Złe rozmieszczenie zębów utrudnia ich prawidłowe szczotkowanie, co sprawia, że często powstaje próchnica. Może się także rozwinąć paradontoza. Obecnie wady zgryzu można łatwo leczyć. Zajmuje się tym ortodonta. Pacjentom proponowane są dwa rodzaje specjalnych aparatów ortodontycznych: stałe oraz ruchome.

Aparaty stałe stosowane są głównie u dzieci, które posiadają jeszcze zęby mleczne. Jego budowa nie jest skomplikowana. Ruchomy aparat składa się bowiem ze specjalnej płytki, która wykonana jest z nieszkodliwego dla zdrowia materiału. Do niej przymocowane są druciki, dobrane odpowiednio do zębów. Wadą tego typu aparatów jest przede wszystkim to, że nie może wyleczyć wszystkich wad zgryzu.

BENLYSTA 120 mg ulotka

Aparaty stałe zakładane są wyłącznie dzieciom oraz dorosłym, którzy posiadają stałe uzębienie. Są trwale mocowane do zębów za pomocą odpowiedniego kleju. Pozwala to wyleczyć praktycznie każdą wadę zgryzu. Należy jednak rygorystycznie przestrzegać higieny jamy ustnej. Aparaty stałe mocuje się najczęściej na kilka lat.

przewlekła żółtaczka zakaźna typu a często występuje u dorosłych CELSENTRI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *