Implanty stomatologiczne

Utrata jednego zęba dla wielu osób jest sporym problemem estetycznym. Współczesna stomatologia zna jednak rozwiązanie. Obecnie stosuje się implanty, które można umieścić między dwoma zdrowymi zębami.

Implant jest tytanową częścią, która pełni rolę korzenia zęba. Mocuje się go w kości szczęki lub żuchwy. Z implantów mogą skorzystać pacjenci z ubytkiem jednego lub nawet kilku zębów, jednakże nie jest to jedynym kryterium. Istnieją przeciwwskazania do zastosowania tej metody. Dotyczy ona m.in. osób z problemami hematologicznymi. Nie zaleca się także mocowania implantów u osób nadużywających alkoholu oraz u palaczy. Powodem jest głównie wolniejsze gojenie się rany.

Umieszczanie implantów odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Przedtem wszystkie zęby muszą być wyleczone z próchnicy. Zabieg polega na rozcięciu błony śluzowej, umieszczeniu implantu, a następnie jej zaszyciu.

Pacjentom z implantami zalecana jest odpowiednia dbałość o higienę jamy ustnej. Muszą oni zaopatrzyć się w dobrej jakości szczoteczki do zębów oraz pasty. Ponadto wskazane są regularne wizyty u stomatologa, podczas których sprawdza się poprawne osadzenie implantu.

zobacz jak przebiega leczenie żółtaczki hemolitycznej Wartec krem w bardzo niskiej cenie już w sprzedaży

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *